Sort by

janee has logged 38 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry