Dylan has logged 403 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neil Young: Solo Trans

Neil Young: Solo Trans

1984
×
Read the review Edit this entry  
31
Wattstax

Wattstax

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Zarafa

Zarafa

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Solstice

Solstice

2009
×
Edit this entry  
28
Xmas 1986

Xmas 1986

1986
×
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
9/64: O Christmas Tree

9/64: O Christmas Tree

1964
×
Edit this entry  
21
Merry Christmas

Merry Christmas

1969
×
Edit this entry  
21
Happy-End

Happy-End

1996
×
Edit this entry  
21
Xmas 1987 New Years

Xmas 1987 New Years

1988
×
Edit this entry  
21
Holidaze, 1994

Holidaze, 1994

1994
×
Edit this entry  
21
Dingleberry Jingles

Dingleberry Jingles

1994
×
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blood Tracks

Blood Tracks

1985
×
★★½
Edit this entry  
18
Beirut, My City

Beirut, My City

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Death Quest of the Ju-Ju Cults

Death Quest of the Ju-Ju Cults

1976
×
Edit this entry  
17
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Intimate Stranger

Intimate Stranger

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The First Error Step

The First Error Step

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hour of Liberation Has Arrived

The Hour of Liberation Has Arrived

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
Read the review Edit this entry  
13
Peter & the Wolf

Peter & the Wolf

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Edit this entry  
11
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners of Conscience

Prisoners of Conscience

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
Apologies

Apologies

1990
×
Edit this entry  
09
Five Year Diary, Reel 80: Emily Died (May 14–September 26, 1994)

Five Year Diary, Reel 80: Emily Died (May 14–September 26, 1994)

1994
×
Edit this entry  
09
Five Year Diary, Reel 23: A Breakdown (and) After the Mental Hospital (September 1–December 13, 1982)

Five Year Diary, Reel 23: A Breakdown (and) After the Mental Hospital (September 1–December 13, 1982)

1982
×
Edit this entry  
09
Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

1982
×
Edit this entry  
09
Talking to Myself

Talking to Myself

1985
×
Edit this entry  
09
Magazine Mouth

Magazine Mouth

1983
×
Edit this entry  
09
Depression Focus Please

Depression Focus Please

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
War and Peace

War and Peace

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
In the Name of God

In the Name of God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bombay, Our City

Bombay, Our City

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Genghis Blues

Genghis Blues

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lucky Luciano

Lucky Luciano

1973
×
★★★½
Edit this entry