• American Underdog

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Kate

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • King Richard

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Respect

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Abstract Eternalism

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • Blue Bayou

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Outside Noise

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • The Rifleman

  • Wonder Woman 1984

  • The Red Orchestra

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • A Wilderness of Error

    ★★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

  • Peninsula

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Tesla

    ★★★★

  • Two or Three Things I Know about Edward Hopper

  • The Nest

    ★★★

  • Truth or Consequences

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • The Night House

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Spree

    ★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Cold Meridian

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½