• Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • The Bitch Who Stole Christmas

  • South Park: Post COVID

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • The Forgiving

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • After We Collided

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Promare

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★