Sort by

Dylan has logged 44 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1998
×
Edit this entry  
24
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read prior review Edit this entry  
12
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Super

Super

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day & Night

Day & Night

2010
×
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry