Sort by

Dylan has logged 49 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Time

Time

2020
×
Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
07
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes-People

Yes-People

2020
×
Edit this entry  
05
Opera

Opera

2020
×
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry