Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Top Gear: The Burma Special

Top Gear: The Burma Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gear: Polar Special

Top Gear: Polar Special

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top Gear: Middle East Special

Top Gear: Middle East Special

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Top Gear: The India Special

Top Gear: The India Special

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read prior review Edit this entry  
14
Top Gear: Botswana Special

Top Gear: Botswana Special

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Top Gear: US Special

Top Gear: US Special

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Top Gear: Bolivia Special

Top Gear: Bolivia Special

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Top Gear: Vietnam Special

Top Gear: Vietnam Special

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry