DylanColeslaw has logged 204 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Alone in the Neon Jungle

Alone in the Neon Jungle

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Busting

Busting

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sister Act 3

Sister Act 3

×
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Not Quite Human II

Not Quite Human II

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hamburger: The Motion Picture

Hamburger: The Motion Picture

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sister Act 3

Sister Act 3

×
Read the review Edit this entry  
20
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Day in Paradise

Another Day in Paradise

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hawkline Monster

The Hawkline Monster

×
Read the review Edit this entry  
16
Beverly Hills Cop 4

Beverly Hills Cop 4

×
Read the review Edit this entry  
16
The Crooked Man

The Crooked Man

×
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 3

Paddington 3

×
Read the review Edit this entry  
14
Turkish Delight

Turkish Delight

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mind, Body & Soul

Mind, Body & Soul

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Love in the Time of Corona

Love in the Time of Corona

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hooking Up

Hooking Up

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caligula

Caligula

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Shots

Big Shots

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Checking Out

Checking Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry