Dylan Cochrane has logged 212 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Contract

The Contract

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Duel

The Duel

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle of Britain

Battle of Britain

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry