Sort by

Dylan has logged 348 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maestro

Maestro

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost Kubrick: The Unfinished Films of Stanley Kubrick

Lost Kubrick: The Unfinished Films of Stanley Kubrick

2007
×
Edit this entry  
13
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hi-Fi

Hi-Fi

2001
×
Edit this entry  
29
Khaite FW21

Khaite FW21

2021
×
Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
Edit this entry  
20
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Exploring 'The Tree of Life'

Exploring 'The Tree of Life'

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lanton Mills

Lanton Mills

1969
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry