David has logged 65 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaked

Freaked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Science Project

My Science Project

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack and the Beanstalk

Jack and the Beanstalk

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
7 Faces of Dr. Lao

7 Faces of Dr. Lao

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
1492: Conquest of Paradise

1492: Conquest of Paradise

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deuces Wild

Deuces Wild

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Inside

The Dead Inside

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Heritage

Dark Heritage

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood from the Mummy's Tomb

Blood from the Mummy's Tomb

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Awakening

The Awakening

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry