• Unforgiven

    ★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Love

    ★★★

  • Irreversible

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Minamata

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★

  • Dead Man's Letters

    ★★★★★

  • Crisis

    ★★★

  • The Killers

    ★★★

  • Fanny and Alexander

    ★★★★★

  • The Captain

    ★★★★½

  • Throne of Blood

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • There Will Be Blood

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Return of Jafar

    ★½