• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Capone

  • 365 Days

  • Walnut Tree

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Recep Ivedik 6

  • Frozen II

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

  • Escape Plan: The Extractors

  • Anna

    ★★★

  • Missing People

    ★★★

  • Norm of the North: King Sized Adventure

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • The Pig's Gene

    ½

  • Shazam!

    ½

  • Lazania

    ½

  • When the Moon Was Full

    ★½

  • The Warden

    ★★½

  • Just 6.5

    ★★½

  • Darkhoongah

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Then Came You

  • Venom

  • Smallfoot

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • City of Lies

    ★★★

  • Skin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Centipede

    ½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ½

  • Climax

    ★★★★

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

  • Deadpool 2

    ★½

  • The Farm

    ★★

  • Texas

    ½

  • Lottery

    ½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Woodpecker

    ½

  • The Dunkirk Spirit: Behind the Making of the Movie

  • Sheeple

    ★★

  • Black Panther

    ★½

  • Early Man

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • The Commuter

    ★½

  • Wing Mirror

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½