Dwilder has logged 10 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anna Karenina

Anna Karenina

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Morgan: A Suitable Case for Treatment

Morgan: A Suitable Case for Treatment

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry