Dwayne has logged 36 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
Edit this entry  
28
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Boy and His Samurai

A Boy and His Samurai

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

1910
×
Edit this entry  
18
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Liza, the Fox-Fairy

Liza, the Fox-Fairy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basically

Basically

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bad Lucky Goat

Bad Lucky Goat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry