Dwayne has logged 505 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Me

Kiss Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Nighthawk

Nighthawk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Badewanne

Die Badewanne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mouse

Mouse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fever

Fever

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Babs

Babs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cube

The Cube

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Grandpa Walrus

Grandpa Walrus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zion

Zion

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Spa

The Spa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Petite Avarie

Petite Avarie

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Moulinet

Moulinet

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
VIA

VIA

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mamoon

Mamoon

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Rent

Rent

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry