Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Haunting Fear

Haunting Fear

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Project: ALF

Project: ALF

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spell

Spell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★½
Edit this entry  
30
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
El Gigante

El Gigante

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Teenage Exorcist

Teenage Exorcist

1991
×
★★★
Edit this entry