sofia has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Double

The Double

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Final Year

The Final Year

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★½
Edit this entry