• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★½

  • The Boy

    ★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★½

  • Hotel Transylvania

    ★★★½

  • The Lorax

    ★★

  • The Woman in Black

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Gnomeo & Juliet

    ★★½

  • Megamind

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★½

  • Wizard So So: Fun Magical Adventure

    ★★½

  • Open Season 2

    ★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Elf Bowling the Movie

    ★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★★

  • Open Season

    ★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Madagascar

    ★★★½

  • Resident Evil: Apocalypse

    ★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Joshua and the Promised Land

    ½

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★½

  • Saw

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★

  • Resident Evil

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Zoolander

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★½

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★

  • A Portrait of Ga

    ★★★½