Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eega

Eega

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
$

$

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★½
Edit this entry  
16
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Edit this entry  
26
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
A Tourist's Guide to Love

A Tourist's Guide to Love

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
17
The Marrying Kind

The Marrying Kind

1952
×
★★★
Edit this entry  
13
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★
Edit this entry  
08
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Phffft

Phffft

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★½
Edit this entry  
26
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Read the review Edit this entry