Sort by

Jamie has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
No. 7 Cherry Lane

No. 7 Cherry Lane

2019
×
½
Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
Edit this entry  
14
Protostase

Protostase

2022
×
Edit this entry  
14
Golden Margarite

Golden Margarite

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Being Sisyphus for One Second a Day

Being Sisyphus for One Second a Day

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Omi-Maiko Station

Omi-Maiko Station

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Elephant in Castle

Elephant in Castle

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
So Long (We Dreamt of This)

So Long (We Dreamt of This)

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Toothless

Toothless

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pentola

Pentola

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mosaic

Mosaic

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Nayola

Nayola

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Dogs or Italians Allowed

No Dogs or Italians Allowed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Dogs or Italians Allowed

No Dogs or Italians Allowed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Akplokplobito

Akplokplobito

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
More Than I Remember

More Than I Remember

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Manhole

Manhole

2022
×
★★
Edit this entry  
14
The Best Grandfather in the World

The Best Grandfather in the World

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Idodo

Idodo

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
How Did the Pandas Become Extinct?

How Did the Pandas Become Extinct?

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Prosopagnosia

Prosopagnosia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
Edit this entry  
21
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In Nature

In Nature

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Bardo

Bardo

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Vadim on a Walk

Vadim on a Walk

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sweet Nothing

Sweet Nothing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Space

Space

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Five Minutes Older

Five Minutes Older

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kai: A Little Too Much

Kai: A Little Too Much

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
What Dying Feels Like

What Dying Feels Like

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Chitchat

Chitchat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Night Watch

The Night Watch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Laugh

The Laugh

2021
×
Edit this entry  
31
Thing

Thing

2021
×
Edit this entry  
31
The Awakening of the Insects

The Awakening of the Insects

2021
×
Edit this entry  
31
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
Edit this entry  
31
When the Moon was Gibbous

When the Moon was Gibbous

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
To the Last Drop

To the Last Drop

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Body

A Body

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
BusLine35A

BusLine35A

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Incomplete

Incomplete

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Anxious Body

Anxious Body

2021
×
★★★½
Edit this entry