Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
The Super

The Super

1991
×
★★½
Edit this entry  
21
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Last Tycoon

The Last Tycoon

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
1900

1900

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Me, Natalie

Me, Natalie

1969
×
★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
What Just Happened

What Just Happened

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★★
Edit this entry  
01
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
The Recruit

The Recruit

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Showtime

Showtime

2002
×
★★
Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
City by the Sea

City by the Sea

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Family

The Family

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry