• The Little Guy

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Collision

    ★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • See for Me

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Stand

    ★★★