• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Vivarium

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • The VelociPastor

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

    ★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½