• The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • My Name

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • GODSPEED

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Graduate Together: America Honors the High School Class of 2020

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½