Kristof has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassin's Bullet

Assassin's Bullet

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ruthless

Ruthless

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quicksand

Quicksand

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fan

The Fan

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
City War

City War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Delta Heat

Delta Heat

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry