Dunkykung has logged 78 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomania

Nymphomania

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloodthirsty Butchers

Bloodthirsty Butchers

1970
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight People

The Twilight People

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Knife for the Ladies

A Knife for the Ladies

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Cried Murder

The House That Cried Murder

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Torture Dungeon

Torture Dungeon

1970
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look in the Basement 2

Don't Look in the Basement 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mécanix

Mécanix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Modest Mouse: The Lonesome Crowded West

Modest Mouse: The Lonesome Crowded West

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Gods of the New Age

Gods of the New Age

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Temple of the God Makers

Temple of the God Makers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

1972
×
Read the review Edit this entry  
19
Survive

Survive

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Lung

Lung

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flowers

Flowers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Hollow

American Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gateway Meat

The Gateway Meat

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Tits Zombie

Big Tits Zombie

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of Peter Rabbit & Benjamin Bunny

The Tale of Peter Rabbit & Benjamin Bunny

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demented Death Farm Massacre

Demented Death Farm Massacre

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slave Girls from Beyond Infinity

Slave Girls from Beyond Infinity

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Horror of the Blood Monsters

Horror of the Blood Monsters

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mega Scorpions

Mega Scorpions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Laserblast

Laserblast

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein Island

Frankenstein Island

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
Read the review Edit this entry  
09
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I Didn't Come Here to Die

I Didn't Come Here to Die

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Terror Within

The Terror Within

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry