Dunkykung has logged 405 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bloody Wednesday

Bloody Wednesday

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warlords of the 21st Century

Warlords of the 21st Century

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meatball Machine Kodoku

Meatball Machine Kodoku

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sentinel 2099

Sentinel 2099

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daffy Duck and the Dinosaur

Daffy Duck and the Dinosaur

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Copkiller

Copkiller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oxen Split Torturing

Oxen Split Torturing

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Premutos: Lord of the Living Dead

Premutos: Lord of the Living Dead

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emancipation

Emancipation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mochibei

Mochibei

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Bloody Jack

The Legend of Bloody Jack

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
They Crawl

They Crawl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Attila

Attila

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Astro-Zombies M3: Cloned

Astro-Zombies M3: Cloned

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The 36 Crazy Fists

The 36 Crazy Fists

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soft for Digging

Soft for Digging

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Subspecies 4: Bloodstorm

Subspecies 4: Bloodstorm

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloodlust: Subspecies III

Bloodlust: Subspecies III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloodstone: Subspecies II

Bloodstone: Subspecies II

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Immoral Three

The Immoral Three

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice Academy

Vice Academy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Archon Defender

Archon Defender

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Fairy Tales

Fairy Tales

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evocateur: The Morton Downey Jr. Movie

Evocateur: The Morton Downey Jr. Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exhumation

The Exhumation

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein Reborn!

Frankenstein Reborn!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crash and Burn

Crash and Burn

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shadowzone

Shadowzone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Necropolis

Necropolis

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emanuelle in America

Emanuelle in America

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry