haley has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read prior review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry