Sort by

haley has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read prior review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★
Edit this entry  
18
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
Edit this entry  
17
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frida

Frida

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
15
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry