Duncan has logged 21 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Performance

Performance

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry