Duncan has logged 231 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Interior

The Interior

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Obsessed

Obsessed

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry