Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Horror in the High Desert

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Vanishing

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Skin

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★★