• Candyman

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • WHAT CODEC SHOULD I USE?

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • May I Please Enter

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The VelociPastor

  • Thelma

  • Cream

  • Face Lift

  • Berlin Syndrome

  • The Handmaiden

  • Raw

  • This House Has People in It

    ★★★★★

  • Sausage Party

  • Look Who's Back

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★

  • Book of Christ

  • Smart Pipe

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★½

  • Too Many Cooks

  • Gone Girl

  • Predestination

  • It Follows

  • The Grand Budapest Hotel

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • For-Profit Online University

  • Broomshakalaka

    ★★★★

  • Her

  • Snowpiercer

  • Monsters University

    ★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • Swords, Knives, Very Sharp Objects and Cutlery

  • Kung Fu Panda 2

  • Melancholia

  • Black Swan

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Shrek Forever After

  • Shutter Island

  • The Hangover

  • Enter the Void

  • Antichrist

  • Up

  • Monsters vs Aliens

    ★★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

  • Bee Movie

  • Ratatouille

  • Control

  • Shrek the Third

  • Flushed Away

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • The Ant Bully

  • Over the Hedge

  • Cars

  • Wristcutters: A Love Story

  • Chicken Little

  • Pride & Prejudice

  • Corpse Bride

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Madagascar

  • Howl's Moving Castle

  • The Incredibles

  • Shark Tale