Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Firestarter

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Hi, Mom

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½