Sort by

Kevin has logged 31 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★
Edit this entry  
28
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blackway

Blackway

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
19
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★½
Edit this entry  
17
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry