Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
Eraser

Eraser

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry