Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audible

Audible

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride, Prejudice and Mistletoe

Pride, Prejudice and Mistletoe

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry