Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hamlet

Hamlet

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Spiritual Kung Fu

Spiritual Kung Fu

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Golden Calf

The Golden Calf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Office Romance

Office Romance

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry