dhamar has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Unholy

The Unholy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rite

The Rite

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry