• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Moxie

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Vivarium

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★½

  • Captain Marvel

  • What Men Want

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Polar

  • Honey Boy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Bright

  • The Greatest Showman

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle