• Dragon's Lair

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Dave Chappelle: Unforgiven

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • David

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★