• Red Notice

    ★★½

  • Squid Game

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Marighella

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Operation Finale

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Paradise Lost

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

  • Utøya: July 22

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Assassin's Creed

  • Passengers

  • Arrival

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Handmaiden

  • X-Men: Apocalypse

  • The Whole Truth

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Gods of Egypt

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

  • Califórnia

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Crimson Peak

  • The Intern

  • Spotlight

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Second Mother

  • The Witch

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Selma

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

  • John Wick

  • Gone Girl

  • Madame Bovary

  • The Imitation Game

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • 12 Years a Slave

  • Her

  • Man of Steel

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2