Sort by

clara has logged 118 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
Edit this entry  
23
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read prior review Edit this entry  
16
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Bethânia Bem de Perto: A Propósito de um Show

Bethânia Bem de Perto: A Propósito de um Show

1966
×
Edit this entry  
08
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry  
25
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
24
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Z

House of Z

2016
×
Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dries

Dries

2017
×
Edit this entry  
06
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Franca: Chaos and Creation

Franca: Chaos and Creation

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The True Cost

The True Cost

2015
×
Edit this entry  
05
Without Love

Without Love

1945
×
★★★
Edit this entry  
05
Keeper of the Flame

Keeper of the Flame

1942
×
Edit this entry  
05
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pat and Mike

Pat and Mike

1952
×
★★★
Edit this entry  
03
A Woman Rebels

A Woman Rebels

1936
×
Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read prior review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★
Edit this entry  
18
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry