Sort by

Devin has logged 18 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shadow Hunters 2: Echo of Destiny

Shadow Hunters 2: Echo of Destiny

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shadow Hunters

Shadow Hunters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Graves to Cairo

Five Graves to Cairo

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenchu!

Tenchu!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry