Julian has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Stuck

Stuck

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Runaway

Runaway

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duel

Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Steel

Steel

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lassiter

Lassiter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Thunderheart

Thunderheart

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fortress

Fortress

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry