• Nightbooks

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Ice Road

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Happily

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Upside-Down Magic

    ★★

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

  • Dolittle

  • Spinster

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Knight Before Christmas