Sort by

Daniel has logged 220 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spawn

Spawn

1997
×
★★
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry