Darren has logged 133 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★½
Read the review Edit this entry