• Squid Game

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • One Minute

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★½

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • The Silence

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Look Away

  • Venom

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

  • The Favourite

    ★★★½

  • Slender Man

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Fahrenheit 451